Polička

POLIČKA

nachází se 20 km od hotelu

Polička je historické město, jehož dominantou je gotické opevnění kolem celého historického centra. Krásný výhled na celé město a široké okolí se vám naskytne z věže kostela sv. Jakuba, kde se narodil hudební skladatel Bohuslav Martinů. Město se pyšní velkou sbírkou klasicistních vrat a za zmínku také stojí moderní architektura na nábřeží a přilehlém okolí.

 

HRADBY - jedno z nejzachovalejších opevnění v Evropě

Mezi poličská nej patří mohutné kamenné hradby s 19 baštami, které v délce 1220 m obepínají celé historické jádro města. Vstupenky se zakupují v Centru Bohuslava Martinů vedle náměstí.

 

RODNÁ SVĚTNIČKA B. MARTINŮ, KOSTEL SV. JAKUBA

Nádherný výhled na město a daleké okolí se vám naskytne z ochozu kostela sv. Jakuba v rámci prohlídky rodné světničky Bohuslava Martinů. Tatínek Bohuslava střežil město před požárem a několik let žil se svojí rodinou v malé světničce, která je vybavená původním nábytkem. Vstupenky se zakupují v Centru Bohuslava Martinů vedle náměstí.

 

CENTRUM BOHUSLAVA MARTINŮ

Centrum Bohuslava Martinů se nachází v objektu muzea, v těsném sousedství Palackého náměstí. Nachází se zde stálé expozice: Historie města Poličky, Sklářství na Horácku, Třída Bohuslava Martinů, Barevný svět Bohuslava Martinů a krátkodobé interaktivní výstavy.

tel.: 461 723 855, 733 712 503
muzeum@muzeum.policka.org